Bradavická škola čar a kouzel

21.08.2017

Neděle 20.8.2017

Milí deníčku,
Dnes ráno jsem na nástupišti 9 a ¾ nastoupil do Bradavického expresu. Kolem bylo mnoho jiných prváčků, které jsem znal, ale cestovalo se mnou i plno nových tváří. Cesta uběhla rychle a ejhle, už jsme tu. Škola vypadala nádherně, kouzelněji, než se mi kdy zdálo. Po ubytování jsme se sešli ve školních zahradách, a abychom poznali ostatní žáky a profesory, zahráli jsme si pár seznamovacích her.
Večer nás ředitelka školy uvítala ve Velké síni. Představila nám učitelský sbor a moudrý klobouk nás rituálně rozřadil do jednotlivých kolejí. To bylo napětí, Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor nebo Havraspár?
Teď už jsme všichni ve svých ubikacích a jdeme spát. Doufám, že usnu, když si představím ty kouzelné věci, co nás čekají zítra.

Pondělí 21.8.2017

Deníčku, co to je?
Myslel jsem, že sem jedu abych se naučil čarovat, ale ráno… rozcvička! Já se mám hýbat? Nevadí, snad to bylo jen výjimečně. A teď už to konečně začíná, jdeme si vyrobit naše vlastní kouzelné hůlky. Kromě hůlek jsme každý dostali svého domácího mazlíčka, „fufíka“, o kterého se musíme stále starat a nosit ho u sebe.
   Po obědové hostině začalo první vyučování. Do základů numerologie nás zasvětila Áďa. O kouzelných rostlinách a jejich léčivých schopnostech nás poučil Peťa. Ondra s Mákou nás naučili jak připravit jednoduché magické lektvary a pravidla famfrpálu nás naučil Kuba.
Před večeří jsme vyrazili do lesa a zahráli si první, běhací hru o body, které nám můžou vyhrát školní pohár. Jo a málem bych zapomněl na hábity a kolejní praporce, které jsme si vyzdobili.
Ale teď už ležím ve své posteli a jdu spát.
Dobrou deníčku.

Úterý 22.8.2017

Vypadá to, že rozcvička skutečně bude každé ráno. Co nadělám. Dopoledne byl celkem klídek. Proběhlo běžné vyučování a zjistil jsem, že se chystá famrfpálový turnaj. Odpoledne se to ale zvrtlo. Profesoři nám oznámili, že se po škole ochomýtá bazilišek. Abychom unikli jeho zabíjejícímu pohledu, museli jsme se poslepu vrátit do našich společenských místností. Byla to makačka, ale všichni jsme to zvládli. Za odměnu jsme se ohřáli u ohýnku a spolu s Dušákovými jsme si zazpívali pár pěkných písniček. Pro dnešek – dobrou noc!

Středa 23.8.2017

Milý deníčku, představ si, že dneska za mnou přišel profesor a vybral mě jako chytače do famfrpálového turnaje. A tak jsem chytal zlatonku. Kolem mě lítaly potlouky, odrážeči a camrál a já měl problém se v tom mumraji vyznat. Po turnaji nám do školy vtrhnul Gindelwald a „Ve správnou chvíli šlohl Brumbálovi Bezovou hůlku.“ Těsně před večerkou jsme slavnostně naházeli svá jména do magického ohně ke zpracování Ohnivým pohárem. Zítra se uvidím, co z něj vypadne.

Čtvrtek 24.8.2017

Ohnivý pohár mě dnes zařadil do nového týmu a já se zúčastnil Turnaje tří armád. Soutěžilo se ve dračí dráze, hodu na cíl, štafetě, skoku do dálky a výšky a hodu polenem. Nejdříve se trénovalo a pak propuklo klání šampionů. Potom jsem se ještě ztratil v zapovězeném lese a se svojí armádou jsem musel bojovat o přežití. K večeru nás navštívil pan sokolník. Povídal nám o svém rarohovi a o životě dalších sokolovitých dravců a dokonce jsme viděli ukázku lovu. Nashle zítra, deníčku.

Pátek 25.8.2017

Zrána mě i ostatní Brumbál vyzval, abychom pomohli s obranou Bradavic proti Grindelwaldovi. Nejprve jsme museli získat Nebeskou ocel z jeskyně Hamižného draka a vyrobit z ní štíty – ty nejúčinnější proti zlé magii. Naštěstí jsme to stihli dřív, než zaútočila Grindelwaldova armáda. Přiletěli na košťatech, ale mi jsme školu ubránili. Na oslavu jsme uspořádali čarodějný bál. S přípravami nám pomohl profesionální kadeřník, takže to všem moc slušelo. Pěkně jsme se vyblbli pi tancování, a pak už nás zahnali do ložnic. Hezké sny!

Sobota 26.8.2017

Dnes nám vtrhnul do školy zmatený chlapík a tvrdil, že „přes Kravinky teda Prasečinky totiž Prasinky prošla Grindelwaldova armáda a srovnala je se zemí. Prosil nás, abychom pomohli s opravami a mi jsme vyhověli. Museli jsme dojít za Znuděnou čarodějkou, která žije u Osamělého stromu. Podařilo se nám vyluštit její osmisměrky a pobavit ji scénkami. Za naše úsilí nám věnovala část svojí moci, kterou jsme využili při rekonstrukci Prasinek. V rámci výuky jsme prokázali odvahu na noční stezce. Ahoj zítra, deníčku.

Neděle 27.8.2017

Že prý si profesoři chtějí ověřit jaké znalosti a dovednosti jsme získali v průběhu studia. Celé dopoledne z nás tahali moudra, zkoušeli naší zručnost, schopnost spolupráce i přehled o kouzelnickém světě. Na to jaký jsem z toho měl strach, to dopadlo překvapivě dobře. Po obídku jsme dostali lekci v šifrování, které jsme později využili při získávání a pašování důležitých informací mezi kouzelnickou spodinou. Ke konci dne jsme si oddychli při hraní aktivit – pantomima, kreslení, mluvení a tak vůbec. Dobrou noc.

Pondělí 28.8.2017

Z rána jsme si koupili denního věštce, ze kterého jsme se dozvěděli, že se Grindenwald stáhl do své pevnosti v Numengardu. Abychom byli lépe připraveni na její dobývání, nakreslili jsme plán pevnosti a podle něj vytvořili model z písku. Odpoledne jsme strávili v lese, kde jsme prošli zvířecí stezkou, vyrobili zvonkohru z přírodnin, ztvárnili čtyři živly z toho, co jsme v okolí našli a zdolali cestičku lesem bosýma nohama. Večer přišla oddalovaná a všemi očekávaná partička, u které jsme se pořádně nasmáli. Dobrou s kobrou…