Novinky

07.06.2021 Nabídka kroužků pro školní rok 2021-2022

Nová nabídka kroužků pro školní rok 2021-2022 je již zveřejněna. Do vybraných kroužků se můžete hlásit on-line přes webové stránky nebo osobně v budově DDM Tábor a pobočkách ve Veselí n/L a Soběslavi.

13.02.2019 DESATERO

DESATERO Policie České republiky jak přežít na (jiho) českých silnicích, aneb s humorem a Rudou Pivrncem o vážných věcech. video na youtube a ke stažení zde

Folklórní kroužek

Zažijeme a oslavíme český rok (posvícení, Vánoce, masopust, příchod jara, Velikonoce, máje atd.) podle starých zvyků, zkusíme si upéct tradiční pečivo, vyrobit a ozdobit tradiční předměty jako je pomlázka, píšťalka, věneček z kvítí, velikonoční vejce či vánočního ozdoby. Stejně tak se pustíme do ručních prací jako je výšivka, háčkování či pletení a nejdeme pro ně moderní uplatnění. Naši předci si zpestřovali život i písničkami a tanci a pro velkou slávu se uměli vystrojit do tradičního kroje, který patří k těm nejkrásnějším - zkusíme to jako oni. Rádi bychom navštívili i lidi z našeho regionu, kteří jsou v oborech lidové tvořivosti mistři, či bychom se jeli podívat na nějaké lidové slavnosti v krojích. Tak neváhejte a přijďte, je dobré nezapomínat to, čím žili lidé dříve. (Kroužek spolupracuje s veselskými baráčníky.)

Kód 211219
Název Folklórní kroužek
Místo konání Budova DDM Veselí nad Lužnicí
Středisko DDM Tábor - pobočka Veselí nad Lužnicí
Hlavní vedoucí Sýkorová
Věková skupina 5-99 let
Cena rok 300,- Kč
Datum zahájení 29.09.2021
Datum ukončení 10.06.2022
Volná místa Volno

Naši partneři